تبلیغات
جهان هولوگرافیک - هفته نامه پرتو سخن و سانسور سخنان مقام معظم رهبری

هفته نامه پرتو سخن و سانسور سخنان مقام معظم رهبری

هفته نامه «پرتو سخن» در اقدامی عجیب، قسمتی از سخنان مقام معظم رهبری را سانسور کرد، نشریه مذکور که از نشریات ولایی و ارزشی است و توسط جمعی از شاگردان استاد مصباح یزدی اداره میشود، در شماره 4 اسفند 1389 نامه مقام معظم رهبری - که در زمان ریاست جمهوری ایشان نگاشته شده بود  - خطاب به مرحوم شمس آل احمد (برادر جلال آل احمد) را سانسور کرد.
عبارت سانسور شده از قسمت پایانی نامه است که در آن یادی از دکتر شریعتی و مرحوم طالقانی می شود:
«8- مسکوت ماندن جلال، تقصیر شماست - شمایی که او را می‌شناسید و نسبت به او انگیزه دارید. از طرفی مطهری و طالقانی و شریعتی در این انقلاب، حکم پرچم را داشتند. همیشه بودند. تا آخر بودند. چشم و دل «مردم» (و نه خواص) از آنها پر است و این همیشه بودن و با مردم بودن، چیز کمی نیست. اگر جلال هم چند سال دیگر می‌ماند ... افسوس. »
در عبارت بالا چه چیزی بوده که برای ذائقه این نشریه ارزشی سازگار نبوده جای سئوال است؟!
به هر حال آنچه که نباید فراموش شود این است  اطاعت از رهبری با پیش افتادن و مصلحت اندیشی های عجیب و غریب سازگار نیست! دوستانی که در این نشریه فعالیت میکنند و برای دفاع از حریم ولایت تلاش میکنند باید توجه کنند که افراط و تفریط هر دو ناپسند است.
شاید رجوع این دوستان به سیره استاد مصباح راه گشا باشد استاد مصباح در این مساله یعنی دفاع از حریم ولایت نمونه ای برجسته و ممتاز هستند و تا به حال حداقل بنده سراغ ندارم که ایشان از رهبری پیش افتاده باشند!