تبلیغات
جهان هولوگرافیک - یه جفت گوش شنوا!

یه جفت گوش شنوا!

از صبح تا حالا دارم به این مساله فکر می‌کنم که چی میشه ما آدم‌ها حداقل بعضی وقت‌ها سعی کنیم فقط یک شنونده خوب باشیم و کمتر موضع‌گیری کنیم، و این قدر جبهه نگیریم!!
 این احساس امروز برای من پیش اومد وقتی که توی ماشین نشسته بودیم و راننده‌ که به نظر کمی هم عصبی و ناراحت می‌اومد شروع کرد به صحبت کردن، به هر حال از اهالی ساکن در شهر ما نبود. وقتی رسیدیم به مقصد، بی‌مقدمه گفت: «شهر تمییزیه ولی خیلی دلگیره تو شهر ما با این که به تمییزیه اینجا نیست اما شلوغی گرم و دلنشینی داره» بعد آقایی که کنار دست ما نشسته بود با یه تندی غیرمنتظره‌ای گفت: «این شهر به مراتب وضعیت فرهنگی بهتری نسبت به جاهای دیگه داره!!»
راننده که انتظار چنین واکنشی رو نداشت سریع بحث رو عوض کرد و از محاسن و خوبی‌های شهر گفت اما معلوم بود دلخور شده شاید انتظار چنین برخوردی رو نداشت و ... 
حالا از اون موقع تا حالا دارم به خودم میگم مگه چی میشه ما آدم‌ها بعضی وقت‌ها فقط به حرف‌های دیگران گوش بدیم و کمتر اظهار فضل کنیم!! تعصبات و حب وبغض‌های الکی رو کنار بگذاریم و سعی کنیم مرهمی برای دل خسته مردم باشیم و لو شده با گوش دادن به حرف‌‌هایی که از سر دلتنگی می‌زنند!!!


برچسب ها: فرهنگی گوش شنوا